Zaczytane przedszkole IV edycja

studium_logo

zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla opiekunów/wychowawców/asystentów, dyrektorów przedszkoli oraz przedszkolaków, pod nazwą

Zaczytane przedszkole IV edycja

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 28 kwietnia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytane przedszkole” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:
  1. Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym.
  2. Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i certyfikatu „Zaczytane przedszkole” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 8 z 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu „Zaczytane przedszkole”:

1. Przeprowadzenie debaty wśród dzieci przedszkolnych „ Książka naszym przyjacielem”. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć, filmików przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Wykonanie przez dzieci „Wielkiej Księgi Grupy”. Każda grupa przedszkolna tworzy kronikę dokumentującą życie przedszkolne. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć, prezentacji multimedialnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Zorganizowanie wspólnie z biblioteką innowacyjnej imprezy przedszkolnej (angażującej lokalną społeczność), której celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć, filmików przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Zorganizowanie konkursu plastycznego ,,Moja wymarzona książka”. Do realizacji zadania warto zaangażować rodziców przedszkolaków. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Prowadzenie kącika wymiany książek. Dzieci przynoszą przeczytane książki, które mogą zostać wypożyczone przez innych. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Zorganizowanie „Dnia Postaci z Bajek”. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć, prezentacji multimedialnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Udział w dowolnej ogólnopolskiej kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  9. Opracowanie programu rozwoju kompetencji czytelniczych dzieci przedszkolnych. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym”, który w okresie od 28.04.2017 r. do 30.06.2017 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Zapisy na kurs przyjmowane są do 28 kwietnia 2017 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje przedszkoli o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie opiekunowie/wychowawcy/asystenci, dyrektorzy przedszkoli oraz przedszkolaki.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez przedszkole należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 31 grudnia 2017 r.
  • Adres jury konkursu „Zaczytane przedszkole” Al. Jerozolimskie 133/53, 02-304 Warszawa., e-mail: sekretariat@zaczytaneprzedszkole.pl.

Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!